Úvodní strana > Seznamovací hry > Seznamovací bingo


Seznamovací bingo

Kategorie:             Seznamovací hra

Malá skupina (do 5 hráčů): ne
Děti (do 6 let): ne
Délka: min. 15 minut
Počet hráčů: min. 15
Rozmístění hráčů: rozptýleni v prostoru

Materiál:     propisky, tabulky na bingo (Počet políček a jejich obsah může být samozřejmě podle potřeby upravován.)                                                   

Příprava:
Vedoucí připraví novou, resp. nakopíruje vzorovou tabulku na bingo. V tabulce jsou v jednotlivých políčkách různé výpovědi vztahující se k hráčům (např. „… má narozeniny v listopadu“ nebo „… jezdí na lyžích“).

Průběh:
Na znamení vyrazí účastníci s tabulkou v ruce hledat mezi ostatními účastníky ty, pro něž platí výpovědi v tabulce. Pro koho daná výpověď skutečně platí, ten se podepíše do tabulky druhého hráče. Každý se smí do jedné tabulky podepsat jen jednou! Vlastní podpis v tabulce binga neplatí. Komu se jako prvnímu podaří zaplnit všechna políčka podpisy, zvolá BINGO a je vítěz!  

Na konci hry mohou být pro kontrolu všechny nebo nejzajímavější otázky přečteny. Ti, pro něž příslušná výpověď platí, zvednou ruku nebo se postaví. Případně takto můžeme vytvořit skupiny (např. skupina těch, kteří rádi jezdí na lyžích).

Poznámky:
Ve hře bingo, jakou známe z heren či z TV, jde o zaplnění jedné řádky. I v této hře lze stanovit takové pravidlo a tabulku podle toho upravit. Zpravidla ale vyplnění celé tabulky nezabere mnoho času a dává účastníkům možnost navázat kontakt se všemi.


Popis hry jako pdf